Renault Twingo Initiale

Renault Twingo Initiale

Renault Twingo I, 4-osobowy francuski mały samochód z zaskakująco obszernym wnętrzem, napędzany silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 1.2 litrów i mocy 75 KM, zwinny i łatwy do parkowania, wyprodukowany w 2001 roku.

Bezpieczeństwo: ABS, poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, poduszki boczne, napinacze pasów bezpieczeństwa, światła przeciwmgielne.

Komfort: klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, fotele i tapicerka obszyte jasną skórą, panoramiczny dach otwierany elektrycznie, elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane lusterka, radio z CD – sterowane przy kierownicy, uniwersalny chwyt do telefonu i ładowarka USB, centralny zamek. Świetna widoczność we wszystkich kierunkach – jak w akwarium. Wnętrze jest wyjątkowo funkcjonalne – przesuwana, dzielona i składana tylna kanapa z regulowanym kątem pochylenia oparć umożliwia przekształcenie wnętrza auta w dwuosobowe łózko, lub w małą bagażówkę. A w ogóle to jest bardzo śmieszny samochodzik, niepodobny do żadnego innego. Kto kiedykolwiek jeździł Twingo ten wie.

Ubezpieczenie OC i NNW dla kierowcy i pasażerów wypożyczanego samochodu, oraz możliwość wyboru ubezpieczenia AC w różnych opcjach udziału własnego od 0% do 90% – szczegóły w zakładce warunki. Przebieg aktualny 216 tys. km, stan bardzo dobry. Samochód idealny do miasta i jak na swoje rozmiary bardzo pakowny.

Szczypta historii: Koncepcja małego jednobryłowego auta, będącego następcą Renault 4 (również dostępnego w naszej wypożyczalni) powstała w roku 1981, w ramach programu ECO 2000 bezpośrednio dotowanego przez francuski rząd. Po latach doświadczeń i badań nad prototypami Vesta I (1982) i Vesta II (1987) finansowanie programu zostało zakończone. Firma Renault postanowiła wykorzystać dość bogate wyniki badań oraz własne doświadczenia w projektowaniu aut jednobryłowych, otwierając kolejny program X-06, którego efektem był zaprojektowany przez Patricka Le Quémenta (głównego projektanta Renault) Renault Twingo. Auto zostało zaprezentowane na salonie samochodowym w Paryżu w 1992 roku. [1]

 

Cena wypożyczenia:

1 doba2-3 dni4 dni+7 dni+14 dni+
Samochód50 zł45 zł42 zł39 zł37 zł
Kaucja zwrotna300 zł

 

Galeria: